Pilatese treeningtundides keskendume kogu keha treeningule.
Eelkõige tugevdame ja venitame kõiki rühi seisukohalt olulisi lihaseid. Pilatese treeningtund koosneb soojendus-, põhiprogrammi- ja venitusharjutustest. Tunni lõpetame täieliku keha lõdvestamisega.
NB! Kui oled lapseootel, siis soovitan osaleda rasedatele mõeldud joogatundides. Pilates Pluss treeningutele ootan Sind taas peale lapse sündi niipea, kui tunned end ise valmis olevat. Keisrilõike korral oota vähemalt 2 kuud alates lapse sünnist. Oluline on “kuulata” oma keha ja lähtuda enesetundest!
Tulles treeningule, võta kaasa:
Treeningmatt, mis oleks Sinust pikem, piisavalt lai (laiem sinu õlavöötmest) ning võimalusel paksemat sorti (al. 8 mm). Paremad on “kummisemast” materjalist, mis ära ei libise. Kui sa pole veel matti jõudnud soetada, siis treeningsaalist saab samuti asendusmat.i
Väike rätik (vajadusel higi pühkimiseks).
Joogivesi (soovitav)
Pane selga võimlemiseks sobiv riietus (keha ligihoidvad, õhku läbilaskvad ja ilma lisadetailideta, näiteks retuusid/treeningtopp või särk. Treeningule ei sobi kapuutsiga rõivad.
Pikad juuksed kinnita juuksekummiga
Kaelakeed, kellad jm aksessuaarid segavad treeningut sooritada kvaliteetselt. Soovitatav on need eemaldada.
Korduma kippuvad küsimused
“Pluss” on lisatud eesmärgiga muuta treeningtund huvitavamaks ja mitmekülgsemaks läbi erinevate harjutuste ja meetodite (sh harjutused füsioteraapiast, kontorivõimlemine, pilatese rulli kasutamine…). Regulaarselt harrastanutele lisame aja jooksul treeningvahendid (kummilindid, hantlid, võimlemiskepid, pallid, pilatese rõngad...)
Näide tunnist: “Äratame” end hiina meetodiga- patsutame ja mudime läbi kogu keha, tekitades kehas sooja surina ja energialiikumise. Seejärel teeme soojendusharjutusi ning jätkame pilatese programmi põhi,- ja vaheharjutustega. Tunni viimases osas venitame põhjalikult ja lõpetame täieliku keha-meelete lõdvestamisega- joogast pärinevas puhkeasendis- selili, suletud silmadega, “liikudes” mõttega järk-järgult varvastest peani, lõdvestades kogu keha. Ühe treeningtunni kestvus kokku on 1h ja 15min.
Pilatese harjutuste valikul lähtub treener alati treeningusse tulnud inimesest ja tema tasemest- harjutusi saab kohandada hästi vastavalt harrastajale ja tema tervisele!
Soovituslik on pilatese treeningus osaleda vähemalt kaks korda nädalas, kuid maksimaalselt neli korda nädalas, et vältida ülekoormust ning anda vahepeal lihastele puhkust.
Treeningvabadel päevadel soovitan tegeleda aeroobse liikumisega – jalutamine, kiirkõnd, kepikõnd, jalgrattasõit, rulluisutada, talvel suusatada, uisutada jne. Oluline on leida enese jaoks meelepärane ja sobiv viis, siis tunnete sellest rõõmu, mitte kohustust!
Treeningus osalejate arv on piiratud (max 14 inimest) ja selleks, et olla kindel, et treeningusse tulles koht garanteeritud oleks, registreeru palun ette.
Soovitav on mitte süüa kõhtu liiga täis paar tundi enne treeningut ja vältida gaasilisi jooke!
Kui aga kõht on siiski väga tühi, siis sobib ka tunnike-poolteist enne süüa näiteks süsivesikute rikast banaani, mis täidab hästi kõhtu ja annab energiat või veidi kaerahelbeputru marjade või puuviljdega, mis annab paraja täiskõhutunde kogu treeninguajaks.
Lisatud marjad/puuviljad sisaldavad vett, kaitstes organismi treeningu ajal veepuuduse eest. Hästi sobib ka kergeks eineks jogurt (eriti Kreeka oma, mis on kergesti seeditav) ja mõned näkileivad.